Visas kategorijas
Zināšanas

Trīs veidi, kā savienot vainagu un zobu implanta abatmentu

Laiks: 2022-04-22 Rezultāti: 12

Mēs visi esam dzirdējuši par zobu implantiem, taču, runājot par zobu implantu uzbūvi, tiek lēsts, ka daudzi par to neko daudz nezina. Faktiski zobu implanti nav vesels implants, bet sastāv no trim daļām: saknes, abatmenta un vainaga. Savienojums starp vainagu un abatmentu ir svarīgs solis implantācijas operācijā. Savienojuma kvalitātei ir galvenā loma implanta veiksmē vai neveiksmē, tāpēc kā tiek savienots vainags un implanta abatments?

1. attēls

Pastāv trīs biežāk lietoto savienojuma metožu veidi:

(1) Līmēšana: izmantojiet cinka fosfāta cementu, pašsacietējošo sveķu utt., lai piestiprinātu virsbūvi pie implanta abatmenta. Ja šajā laikā arī protēze ir integrēta ar virsbūvi, tiks izveidots fiksēts vainags un tilta restaurācija. Šīs savienojuma metodes priekšrocība ir tā, ka to ir viegli darbināt un tai ir labs aiztures efekts. Trūkums ir tāds, ka, tiklīdz rodas problēma, restaurācija ir jāiznīcina, pirms to var izjaukt.

(2) Skrūvju savienojums: augšējā konstrukcija ir piestiprināta pie implanta abatmenta ar saliekamām skrūvēm. Pacients nevar to noņemt un valkāt pats. Tas var darboties kā fiksēta protēze. Ja rodas problēmas, ārsts to var noņemt, un to var periodiski noņemt, lai veiktu rūpīgu smaganu tīrīšanu.

(3) Noņemams savienojums: protēze iegūst aiztures spēku ar dubultiem kroņiem, dažādiem stiprinājumiem (stieņa klipsi, skrūvju kanāls, lodīšu klipsi), magnētiskiem stiprinājumiem utt. Pacients to var nēsāt pats, lai kļūtu par izņemamu protēzi. Daļa fiksatora bieži vien joprojām ir jāpiestiprina pie abatmenta fiksētā veidā.

PREV: Mutvārdu CAD/CAM sistēmas sastāvs un darbības princips

NĀKAMAIS : Ko var izmantot 3D-Pro-ML labošanai?